На Буковині славили Бога хоровим співом


17.12.2015

«Отче наш», «Ніч, сповита сумом», «Пой песнь новую» та багато інших музичних творів пролунало в одній із адвентистських церков Чернівців. Вечір хорової музики зібрав місцеві церковні колективи на чолі з талановитими та професійними диригентами. Організатори прагнули підтримати кожен хор і подякувати за служіння та прославлення Бога співом.

Леся Гунько — керівник музичного відділу Буковинського регіону Адвентистської церкви: «Всім відомо про великий вплив служіння хору в місцевій церкві. Жодне богослужіння не обходиться без служіння хору. Часом проповідники через слово не можуть торкнутися сердець присутніх так, як може зробити це музика, особливо спів хору».

У концерті взяло участь шість колективів — їхній спів супроводжувала гра симфонічного оркестру. На вечорі були присутні як молоді колективи, так і більш досвідчені. Один із присутніх хорів — з місцевої громади «Жучка», — існує вже понад дев’яносто років. Ми дізналися, як диригентка цього хору підтримує та надихає свій колектив.

Вероніка Тарасюк — диригентка хору чернівецької громади “Жучка” Адвентистської церкви: «Я молюся, по-перше, про кожного, і я їх підтримую: "ви молодці". Навіть якщо буває так, що репетиція ніяк не складається, але я кажу: “Ви все можете, у вас усе вийде!” Я не дозволяю жартів, бо кажу, це же величне [служіння], це має через душу все перейти. Я не люблю спів плаский, аби тільки звучав. Я душу туди вкладаю [й] так само хочу, щоб вони з душею співали».

Ціль хорового співу, як запевняють диригенти — торкнутися сердець слухачів.

Ангеліна — слухачка: «Я прийшла сьогодні, тому що дуже ціную хоровий спів. Я сама музикант і знаю, яку важливу роль відіграє музика в житті кожної людини. Музикотерапія позитивно впливає на здоров’я людини, а професійне виконання саме духовної музики — це і прославлення Бога, і чудовий спосіб донести вістку спасіння до кожного серця».

Організатори розповідають, що професійних диригентів у церкві небагато. Для любителів проводять спеціальні навчання — до прикладу, в 2014 році у Києві відбувся конгрес диригентів.Cхідний ангел
Восточный Ангел
Книга року
За гранью

Телеканал Надія

Телеканал Надія
ANDROID APPS
IPHONE/IPAD APPS