Буковинський духовий оркестр «Сурми надії» відзначив своє п’ятиріччя


27.03.2016

П’яту річницю існування духового оркестру «Сурми надії» відсвяткувала 20 лютого Адвентистська церква міста Заставни Чернівецької області. На цю подію завітало багато гостей із різних куточків Буковини, аби разом із колективом прославити Господнє Ім’я.

Молитовний будинок заставнівської громади був переповнений людьми. У святковій атмосфері учасники духового оркестру та члени громади дякували Небесному Батькові та прославляли Його за благословення, захист та дивні чудеса в житті членів церкви та колективу.

Урочисте богослужіння розпочав духовий оркестр, який налаштував присутніх на святкову подячну програму. Потім громада об’єдналась у співі псалму «Боже славимо Тебе» під супровід оркестру.

Ведучі богослужіння Валентина Павлик та Лідія Луцяк звернули увагу слухачів на назву оркестру, розповідаючи, що означає «надія» у цьому сумному світі. Вони згадали і оркестр під час будування храму Соломона, де 120 музикантів на сурмах вихваляли Господа. Хоча в оркестрі «Сурми надії» немає 120-ти учасників, як було в оркестрі за часів Ізраїлю (адже їх всього 25), але вони також злагоджено та завзято виконують твори для Божої слави.

Поринувши в спогади, ведучі пригадали, як саме народився цей колектив. П’ять років тому у членів громади народилася мрія створити духовий оркестр. Бог знайшов добрих людей, які взялись за таку нелегку працю. Це покійний директор музичної школи міста Заставна Володимир Грещук та завуч музичної школи Василь Гаврилецький. Бог дав їм мудрості, і за цей короткий період часу до репертуару оркестру увійшло більше 60-ти християнських гімнів. Бог допоміг в усьому, і в цю святкову суботу присутні чули гарні мелодії християнських псалмів у виконанні оркестру.

Впродовж цих п’яти років оркестр обслуговував найрізноманітніші заходи: церковні богослужіння, хрещення, похорони, весілля, ювілеї громад, табірні зібрання, свята подяки Богові за урожай та багато інших заходів в Буковинській конференції та поза її межами. У травні 2013 оркестр брав участь у Всеукраїнському фестивалі духових оркестрів у м. Луцьку Волинської області, де більше 20-ти оркестрів прославляли нашого Господа.

Протягом святкової програми оркестр виконав такі християнські гімни: «Усім роби добро», «Моя молитва нехай лине», «Любов Христа», «Via Dolorosa», «Шумні води», «Мільйони людей», «Хліб небесний», «Край чудесний», «Єрусалим», «Чудова оселя» та інші.

Під час музичних номерів присутні побачили фотоматеріали служіння колективу на різних заходах. На слайдах висвітлювалися фото хрещень, богослужінь, вінчань молодих подружніх пар, ювілеїв громад, різних соціальних та місіонерських проектів за участю музикантів.

Продовженням урочистостей були короткі вітання пасторів Івана Завадюка, Василя Ткачука та Василя Кривенчука, який особисто для оркестру написав привітальний вірш. Служителі Церкви прославили Бога та побажали колективу довгих років служіння.

Сердечно привітав громаду та оркестр, а також звернувся із духовними настановами президент Буковинської конференції, пастор Павло Кирилюк. Він побажав духовного та кількісного зросту церкві у місті Заставні, а також закликав оркестр ще завзятіше служити для Господа, звеличувати Його. П. Кирилюк висловив бажання, щоб усі присутні дочекалися того прекрасного часу, коли діти Божі будуть грати на скляному морі на різних інструментах. Після духовних настанов керівник церкви звершив молитву посвячення та благословення на подальше служіння громади та музичного колективу.

Програма тривала біля двох годин, але цей час пройшов дуже швидко. По закінченню служіння гості не хотіли покидати приміщення церкви, тому оркестр ще продовжував грати духовні гімни.

Хочеться зазначити, що ця субота стала по-особливому благословенною для громади і оркестру, адже в ніч з п’ятниці на суботу в приміщення церкви проникли зловмисники, розбивши вікно. В церкві в цей час знаходилися майже всі музичні інструменти, які музиканти залишили в переддень ювілею. Громада пережила великий досвід, адже невідомі люди перекинули всі речі в церкві, шукаючи собі поживу, але, не знайшовши нічого, щоб їх зацікавило, покинули молитовний будинок.

«Цього подячного богослужіння могло б і не бути, якби були викрадені інструменти. Але Господь зберіг нас від усього злого, щоб Його Ім’я було прославлене», — розповідали учасники духового оркестру.

Духовий оркестр «Сурми надії» щиро вдячний Господу за всі щедрі благословення, які отримав із рук Небесного Батька впродовж п’яти років, а також і в цей суботній день. Оркестранти й надалі обіцяють щиро служити для Бога та людей, кожен тим талантом, який подарував їм Господь.


Автор: Лідія Луцяк

Cхідний ангел
Восточный Ангел
Книга року
За гранью

Телеканал Надія

Телеканал Надія
ANDROID APPS
IPHONE/IPAD APPS