У Чернівцях молодь вивчає релігію в сучасній культурі


08.11.2015

«Релігія в сучасній культурі» — другий конгрес молодих дослідників релігії, що відбувся в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича на базі філософсько-теологічного факультету. Вперше конгрес провели минулого року з нагоди десятиліття Молодіжної асоціації релігієзнавців.

Наталія Бойчук — співорганізатор конгресу: «Суть його полягає в тому, щоб зібрати науковців з усієї України, з інших країн і поспілкуватися на актуальні теми, які стосуються релігії, культури, релігієзнавства».

Учасники конгресу з’ясовували, яку роль відіграє релігія в культурі та суспільстві. Говорили про «Релігійне у сучасних телевізійних серіалах і кіно», «Релігійні маркери в сучасній культурі споживацтва».

Микола Шкрібляк — заступник декана філософсько-теологічного факультету: «Теми, які будуть підніматися в ході роботи конгресу, засвідчують, що молоді науковці, які досліджують в основному релігію в культурі, небайдужі до широкого спектру проблем і замислюються над їх розв’язанням».

Серед запрошених є представники різних церковних об’єднань. Молоді науковці стверджують: релігія — не пережиток минулого, вона крокує в ногу із часом, закликають молодь цікавитися релігійним життям. У цьому напрямку працюють в Асоціації релігієзнавців.

Олег Кисельов — директор Молодіжної асоціації релігієзнавців: «Це організаційна діяльність. Йдеться про наукові заходи, такі як сьогоднішній конгрес. Другий напрям — просвітницький, і його найкраще характеризує фестиваль релігії, який ми проводимо вже років десять. Також інформаційна діяльність. Ми працюємо з кількома порталами, такими, як “Релігійно-інформаційна служба України”, “Релігія в Україні”. Подаємо статті, інформації про свої заходи. Четвертий напрям — видавнича діяльність. Збірники матеріалів конференцій, літніх шкіл».

Наступного року організатори планують провести третій конгрес молодих релігієзнавців і запрошують до участі всіх зацікавлених осіб.Cхідний ангел
Восточный Ангел
Книга року
За гранью

Телеканал Надія

Телеканал Надія
ANDROID APPS
IPHONE/IPAD APPS