Василь Стойка у Малинцях


11.01.2013

У суботу 5 січня громаду адвентистів сьомого дня села Малинців, що на Хотинщині, відвідав відомий місіонер-бізнесмен Василь Стойка — уродженець Закарпаття, житель міста Праги (Чехія).

Хоч громада с. Малинців була утворена у 20-х роках минулого століття й має приклад першопрохідців адвентистського руху, натхненні досвіди відомого місіонера нашого часу викликали неабияку зацікавленість у слухачів.

За три роки перебування в церкві Василь Стойка звершував місіонерське служіння в таких країнах як Уганда, Мадагаскар, Бразилія, а взагалі відвідав уже близько 70 країн світу.

Гість розповів місіонерські вісті з Бразилії, де адвентисти мають багато церков, у яких проходить служіння шість днів на тиждень. Також віряни в даній місцевості організували школи та шпиталь, і цим свідчать про Божу любов. Василь поділився власним досвідом, що за проектом «Місіонерська книга року» вирішив п’ять тисяч книг «Велика боротьба» роздати людям особисто.

Духовний шлях місіонера був непростим. В. Стойка зростав у сім’ї, в якій читалася Біблія, більше того, родичі за віру були в тюрмі. В юному віці відвідував адвентистську церкву реформаційного руху, але участі у Вечері Господній не брав. Настав час у житті, коли виїхав за легким заробітком до Чехії, де садив ліс, а потім заснував свій власний бізнес. Саме через хворобу почав лікування та отримав оздоровлення в адвентистському пансіонаті «Наш Дім» в Україні — не тільки фізичне, а й духовне. Це було яскравим досвідом його навернення.

Спів хору та молоді цієї суботи, а також місіонерські досвіди Василя Стойки особливо надихали на сприйняття Слова Божого. Слухачі дізналися про Божу допомогу під час подорожі бізнесмена на Магадаскар, а також про сім місіонерських проектів, які були виконані за місяць. Серед них — відновлення та будівництво молитовних будинків та шкіл, євангелізація, роздача зошитів, ручок та інші. Важливим служінням було хрещення, адже сотні людей у результаті євангельських програм уклали завіт з Богом.

Гість закликав аудиторію до місіонерського служіння, а громада провела збір коштів з метою допомоги проектам в Африці. За словами Василя Стойки, зібрані кошти будуть направлені на копання криниць, щоб жителі одного з африканських міст мали змогу пити чисту джерельну воду.


Автор: Ігор Тимко

Cхідний ангел
Восточный Ангел
Книга року
За гранью

Телеканал Надія

Телеканал Надія
ANDROID APPS
IPHONE/IPAD APPS