Тернопільська адвентистська громада відсвяткувала своє 25-річчя


29.10.2013

У громаді тернопільських адвентистів сьомого дня 19 жовтня відбулося уросте богослужіння, присвячене 25-й річниці її заснування. Приміщення церкви було вщерть заповнене гостями, що розділили з тернополянами радість ювілею.

На свято завітали пастори, які в різні роки служили в цьому місті — Олексій Новак, Іван Ношин, Степан Шмігель, Іван Завадюк, Павло Процюк, Борис Максимчук та Василь Величко. У своїх промовах вони згадували минуле, дякували Господу за теперішні благодатні часи й закликали громаду виконати покладену на Церкву місію.

Відвідали громаду й новообрані керівники Буковинської конференції: президент Павло Кирилюк, секретар Віталій Гунько й скарбник Олександр Глушківський. Павло Іванович привітав громаду з днем духовного народження й побажав церкві набути характеру Христа, посилаючись на слова з книги Об’явлення 3:11–12: «Тримай те, що маєш, те, що було здобуте такою дорогою ціною, і хай уже сьогодні в громаді почнеться нове завтра».

Дуже цікаво церкву привітав молодий пресвітер із села Богданівки Василь Шурпік, який є ровесником громади — обом у 2013 році виповнилося по 25 років. Але окрім однакового віку їх єднає місце народження, адже тернопільська громада має витоки в Богданівці. Але, як зауважив Василь, він народився від земного батька, а ось церква в Тернополі — від небесного Отця.

Початком її заснування вважається 4 липня 1987 року, саме тоді відбулося перше офіційне ранкове богослужіння вдома в сім’ї Поберезьких по вул. Степовій, 66 у Тернополі. Важким був шлях місцевих адвентистів, тому це свято стало особливим для ветеранів церкви й перших служителів.

З першої двадцятки, яка ризикнула в складні радянські часи організувати протестантську громаду в обласному центрі, на святі зустрілися лише п’ятеро: Олексій і Віра Новаки, Давид і Ольга Бойки та Євгенія Смик. Ще дві сім’ї передали громаді вітання, бо не могли бути присутніми: подружжя Нелі й Кирила Поберезьких — люди поважного віку, а їх діти Тетяна й Володимир Мага проживають за кордоном.

Завдяки записам і фотографіям, які дбайливо збирав Гельмут Смик, віряни почули й побачили відтворену історію громади. Окремо на інформаційному стенді було представлене життя церкви у світлинах. Серед них — фотографії Олександри Горбунової — першої адвентистки в Тернополі з 1946 року, а також Дмитра Габрилея — адвентиста з с. Богданівки, який приніс до обласного центру вістку про Христа. Пізніші фото зображали зростаючу громаду зі служителями, молодіжні групи різних поколінь, євангельські кампанії, хрещення, перше й одне з останніх весіль, поетапну реконструкцію молитовного будинку та сучасне життя громади, пастором якої сьогодні є Іван Заверуха.

Завітали на свято й творчі колективи: бандуристи з с. Мамаївців, гурт «Глорія» з Чернівців та духовий оркестр із Богданівки. Особливо схвилював присутніх ностальгічний виступ пастора Івана Ношина з дружиною, які акапельно заспівали давній християнський псалом. А ще приємно було почути музичний твір, який виконали на роялі й валторні Юра та Роман Бойки — внук і правнук Дмитра Габрилея, завдяки якому адвентистська вістка прийшла до Тернополя.

Після обіду відбулося Cвято врожаю, яке провела місцева молодь з дітьми. Проповідь проголосив Віталій Гунько, який закликав вірян бути вдячними Творцеві за всі ті блага, якими Господь так щедро обдарував Тернопіль. Адже за 25 років громада зросла з 20 до 147 членів і має гарний просторий будинок молитви.

Зміцнювали віру тернопільських адвентистів також слова зі Святого Письма: «І будеш пам’ятати всю ту дорогу, що Господь Бог твій вів тебе нею» (Повт. Зак. 8:2). Бо лише пам’ятаючи досвіди Божого керівництва в минулому й роблячи з того правильні висновки, можна рухатись вперед від перемоги до перемоги.
Автор: Алла Смик

Cхідний ангел
Восточный Ангел
Книга року
За гранью

Телеканал Надія

Телеканал Надія
ANDROID APPS
IPHONE/IPAD APPS