Аби Христос Воскрес у Серцях…


16.04.2017

16 квітня адвентисти громади села Ширівці Хотинського району вирушили в місто Чортків до установи, де відбувають строк покарання засуджені Законом України. Організувати зустріч з ув'язненими допоміг керівник капеланського служіння Кривенчук Василь Якович. Відвідувачів гостинно запросили до кімнати психологічного розвантаження працівники установи. Атмосферу затишку тут створювали гарні пейзажні картини, які нагадували всім присутнім про велич і красу творіння нашого Бога, акваріум з рибками, домашні м'які крісла, телевізор тощо.

Ширівецьким адвентистам захотілося поспілкуватися саме з ув'язненими жінками. І це бажання завдяки старанням Василя Яковича стало реальністю. Спочатку гості з великим хвилюванням очікували появи засуджених, боячись неадекватної поведінки жінок чи відвертої неприязні до відвідувачів. Однак боязку настороженість при появі в'язнів перервала відома більшості фраза: «Христос воскрес». Саме ця репліка й мотивувала капелана Василя Кривенчука провести духовні роздуми про Пасху. Як виявилося у ході спілкування на тему такого феєричного свята, усі ті, хто так урочисто і пафосно вітається словами: «Христос воскрес», зовсім мало знають про походження Пасхи, її значення в житті людини та істинне втілення у своє життя. Василь Якович дуже доступно й цікаво намагався пояснити в ході проповіді походження цього свята ще в часи ізраїльського рабства в Єгипті та розповів про Пасху Нового завіту. Оповідач зумів заінтригувати слухачів цікавими ілюстраціями реальних історичних подій і намагався одночасно задавати питання в ході розмови, аби почуте залишилося в пам'яті жінок і Христос воскрес у їхніх серцях... Деякі з них були по-особливому активні й задавали питання, на які, звичайно, отримали вичерпну відповідь. Зустріч продовжила ведуча програми про жінку, її місію на землі та ставлення до неї Ісуса. Молодь села Ширівці співала для засуджених гарні духовні, ліричні твори, які відкрили в особах, здається, черствих і байдужих, сентиментальні почуття, котрі пролилися в деяких гарячою сльозою відчаю й ностальгії за

рідною матір'ю, дітьми, позбавленими материнської опіки, рідними та такою довгоочікуваною свободою. Найкращим моментом у ході зустрічі з людьми, які мають уже скалічену долю, став теплий, відвертий діалог, під час якого засуджені щиро поділилися пережитими вже досвідами з Богом, а також відкрили свої сокровенні таємниці серця, тягарі, які пригнічують їх та не дають спокою. Незвично було почути з вуст однієї ув'язненої про вже пережитий досвід через молитву віруючих, коли їй вдалося кинути палити відразу ж після звершення прохання до Бога про цю проблему. Але минуло три місяці, і ця звичка повернулася до Катерини. Вона щиро просила про те, аби Бог простив її всі гріхи й допоміг знову кинути палити. Серед засуджених ми впізнали одразу Тетяну, яка на телеканалі «Надія» щиро розповідала про свій скоєний злочин та найбільше бажання повернутися до маленької дитини. Приємним було спілкування з Любов'ю, яка після численних зустрічей з віруючими ще раніше почала мислити про Ісуса, Його жертву по-новому. Жінка усвідомлює свій гріховний стан і вірить, що Бог їй простить. Звичайно, моторошно й несподівано було почути бажання однієї із засуджених, котра має мрію, аби її простила мати, яку вона вбила. У свою чергу, відвідувачі молилися за прохання всіх ув'язнених, а особливо просили Бога, щоби Він простив вбивцю матері, адже сама мати вже не зможе простити її.

Спілкування тривало приблизно дві години, однак цього часу катастрофічно не вистачало, аби почути крик кожної зраненої душі й дати відповіді на всі запитання, які хвилювали жінок. Проте гості добре усвідомлювали: дотримання суворого розпорядку установи дасть можливість надалі зустрічатися з тими, чиї спраглі серця очікуватимуть нових розрад і надій в Ісусі – Єдиному Маяку в розбурханому й темному морі їх долі. У кінці зустрічі гості подарували жінкам подарунки з ласощами та засобами гігієни. Засуджені державою, але, на щастя, ще не Богом, щиро подякували й запрошували надалі їх відвідувати. Слава Богу за ці даровані можливості!

 Cхідний ангел
Восточный Ангел
Книга року
За гранью

Телеканал Надія

Телеканал Надія
ANDROID APPS
IPHONE/IPAD APPS