SOLA SCRIPTURA «Тільки Писання»


01.05.2017

«Усе Писання Богом натхненне, і корисне до навчання, до докору , до направи, до виховання в праведності, щоб Божа людина була досконала , до всякого доброго діла готова.» 2Тимофія 3:16,17.

Наука—це знання ,а БОГ—джерело всякого знання. Як може Біблія розходитись в позиції з наукою? 617 відомих у всьому світі вчених підписали маніфест ,котрий зберігається зараз в знаменитій бібліотеці в Оксфорді (Англія). Це говорить , що нерозумно поступають ті ,хто ставлять науку в опозицію Святому Письму.

Протиріччя між Святим Письмом і наукою – часто лише плід уяви і роздумів. Якщо ми не можемо поєднати науку і Писання ,тоді це відбувається через те що маємо недостатньо знань в царині науки або Слова Божого. Але при правильному розумінні стає зрозумілим , що між ними існує повна гармонія.

Одного разу знаменитий англійський фізик Майкл Фарадей сидів за письмовим столом і читав Біблію . В кімнату зайшов його товариш , побачивши Фарадея , який обгорнув голову руками , налякано запитав: «Що з тобою ?Ти погано себе почуваєш?»Фарадей відповів:»Ні не це !Я дивуюсь, чому люди надають перевагу блукати в невідомості в багатьох важливих питаннях, коли Бог подарував їм таку чудову книгу Відкриття (остання книга Біблії ,описує завершальні події історії землі.)

Людська мудрість повинна бути підкорена авторитету Писання. Біблійні істини є мірилом всіх і інших ідей. Оцінювати Слово Боже обмеженими людськими критеріями – це все рівно що виміряти зірки за допомогою звичайної лінійки . Біблію неможливо підлаштовувати під людські мірки . Вона підіймається над всією людською мудрістю і літературою. Не нам судити Біблію , але всі ми будемо суджені нею, тому що вона є мірило людського характеру , всього досвіду і думки.

І.В.Гете сказав: «Хай світ прогресує і розвивається ,скільки йому завгодно , нехай всі галузі людського дослідження і знання розкриваються до вищої ступені, ніщо не може замінити Біблію , вона – основа будь якого розвитку і освіти !»

Авторитет Святого Письма в нашому житті залежить від того,наскільки ми визнаємо його богонатхненність . Якщо Біблія для нас просто збірник людських свідчень і ми признаємо її авторитет оскільки, по скільки вона впливає на наші почуття ,тоді ми применшуємо її важливість. Але якщо ми розрізняємо голос Божий , що говорить вустами біблійних авторів, якими б немічними людьми вони не були, але Святе Письмо є для нас винятковим авторитетом в питаннях навчання ,докору , виправлення ,виховання в праведності.

Ж.Ж.Руссо сказав:«Слова Біблії наповнюють мене здивуванням,святість Євангелія говорить моєму серцю. Погляньте на книги філософів, які вони нікчемні в порівнянні з Біблією . Чи можливо ,щоб така дивовижна і разом з тим проста книга була справою рук людських ?»

Ісус клав Біблію вище людських традицій і думок . Він докоряв юдеїв за те, що вони нехтували авторитетом Писання . Марка 7:7-9 написано «Та однак надаремне шанують Мене , бо навчають наук – людських заповідей. Занехаявши заповідь Божу , передань людських ви тримаєтесь :обмиваєте глеки та чаші , і багато такого подібного й іншого робите ви. І сказав Він до них : «Спритно відкидаєте ви заповідь Божу , аби зберегти своє передання.»,і закликав їх вивчати Писання більш ретельно : «Дослідіть но Писання ,бо ви думаєте , що в них маєте вічне життя ,-- вони ж свідчать про Мене!» Івана 5:39

Через молитву і вивчення Слова ми постійно зростаємо в спілкуванні з Богом. Те що годує наш розум , складає наш характер . Якщо ми харчуємося Хлібом Життя, тоді переображаємся в подобу Христа.

В 1517 році ,в тому ж самому році ,коли Лютер прибив до церковних дверей в німецькому місті Віттенберг свої 95 тез ,Рафаель почав малювати в Римі свою відому картину «Переображення». Ці дві події мали дещо спільне . Вчинок Лютера означив собою початок протестантизму ,а картина Рафаеля ,хоча він сам того не усвідомлював , виразила дух Реформації.

На картині зображений Христос ,що стоїть на схилі гори . В долині , біля підніжжя , показаний біснуватий , погляд котрого з надією направлений на Христа . Дві групі учнів – одна група нагорі ,друга в долині – символізують собою два типи християн .

Учні на горі хотіли залишитись з Христом . Мабуть ,їх не цікавили потреби людей в долині. На протязі століть багато влаштовувались на верху ,далеко від потреб цього світу. Їх життя було життям молитви без діл. З іншого боку , учні в долині працювали без молитви ,їхні спроби прогнати бісів були безуспішними. Багато людей терпіли поразку , намагаючись або працювати для інших без молитви , або багато молитись без праці для інших. Ті і інші мають потребу . щоб в них був відновлений образ Божий.

Бог має надію відновити в грішних людях Свій образ ,перетворюючи їх волю , розум, бажання і характер. Під впливом Святого Духа віруючі зовсім інакше дивляться на життя. Бо мірилом їхніх віри і дій стає Біблія. І вони живуть по ній бо так написано.

 Cхідний ангел
Восточный Ангел
Книга року
За гранью

Телеканал Надія

Телеканал Надія
ANDROID APPS
IPHONE/IPAD APPS