«Суспільні детермінанти взаємодій у міжконфесійному просторі України: теорія та практика до 500-річчя Реформації»


19.05.2017

18-19 травня у Чернівцях черговий раз проходила Міжнародна науково-практично відео-конференція на тему «Суспільні детермінанти взаємодій у міжконфесійному просторі України: теорія та практика до 500-річчя Реформації». Організаторами даної конференції виступили Чернівецький національний університет ім..Ю.Федьковича, Чернівецька ОДА, та БК Церкви АСД. Цього року тематика заходу була обрана в рамках програми R500 та розкривала великий вплив Реформації на розвиток науки, культури та мистецтва для Європи та всього світу загалом.

18 травня в приміщенні Чернівецької ОДА були присутні поважні науковці, освітяни, громадські та релігійні діячі Буковинського краю. Міжнародну конференцію відкрив президент Буковинської конференції Церкви АСД в Україні, Завадюк Іван Степанович, виголошуючи молитву та прохання про Боже благословення для нашого краю. Після, зі словами привітання до всіх присутніх, звернувся заступник губернатора Чернівецької ОДА, а також голова обласної Ради - Мунтян Іван Миколайович.

Ми радіємо з того, що могли привернути увагу освітян міста та області до цієї важливої події, що мала місце в історії людства, а саме вплив Реформації на розвиток суспільства. Усі доповідачі робили наголос на позитивних перемінах, які з собою принесла Реформація для розвитку країн Європи, і які потрібні переміни до кращого в сучасному суспільстві.

Хотілося б наголосити, що особливий внесок в даному заході був від представників Церкви АСД. Наша Церква була представлена п’ятьма доповідачами, зокрема двома із закордону: науковцем із Румунії - Сержу Маковеєм, якій наголосив на важливості релігійної свободи для розвитку суспільства та науковцем Бурча Нєлу, який транслювався через мережу Інтернет з-під стін ООН, що справило незабутнє враження на учасників конференції.

Мною було представлено доповідь на тему: «Вплив Реформації та інтеграція в сучасне суспільство через соціальну роботу Церкви АСД». Дана робота розкривала соціальну доктрину Церкви АСД і її практичне впровадження в конкретних діях для мешканців України.

19 травня робота міжнародної науково-практичної конференції продовжилась в приміщенні Церкви АСД «Чернівці-Центр». Ранок розпочався з духовного концерту, в якому приймали участь представники церкви АСД, колишні випускники ЧНУ, а саме: сімейний дует Пилипчука Валентина та Світлани, дует служителя Олійника Івана та його дочки Іванни, а також солістка Наталія Крачковська. Після святкового концерту продовжувалися наукові доповіді, дискусії та обговорення.

Від Церкви АСД з науковими дослідженнями даної тематики виступив керівник відділу освіти, директор Біблійного Інституту БК, кандидат філософських наук, Чернушка Іван Гаврилович.

Після завершення конференції була прийнята Резолюція звернення, в якому ще раз підкреслювалося те велике історичне та практичне значення, яке принесла Реформація в життя кожної людини та суспільства в цілому. Сподіваємося, що принципи Реформації «Solo skriptura», «Solo Gloria>» та інші матимуть рушійну силу, щоби повернути Україну до кращого майбутнього.Cхідний ангел
Восточный Ангел
Книга року
За гранью

Телеканал Надія

Телеканал Надія
ANDROID APPS
IPHONE/IPAD APPS